Treningi

Treningi odbywają się przy ulicy Karolkowej 56 (szkoła podstawowa):

poniedziałki:  18.45 do 20.15
środy:           18.45 do 20.15

Na treningu należy być ok. 15 minut wcześniej, żeby zdążyć się przebrać
i pomóc w rozłożeniu maty. Ubiór – najlepiej judo gi (ale na początek zupełnie wystarczą spodnie od dresu i koszulka) oraz klapki. Przed pierwszym treningiem prosimy koniecznie przeczytać opisane obok zasady funkcjonowania naszego dojo.

Informacja dla chcących rozpocząć treningi:

Zapraszamy wszystkich chętnych – osoby początkujące oraz te z doświadczeniem w sztukach walki. Gwarantujemy intensywny trening w miłym gronie, wyjazdy na staże bliskie i dalekie oraz możliwość poznania wielu ciekawych miejsc i ludzi. Zapraszamy na pierwsze treningi bez żadnych zobowiązań. Zależy nam, żeby osoba, która się zdecyduje na treningi, poznała nas i specyfikę naszych treningów.

Można do nas dołączyć w każdej chwili. Wystarczy zaakceptować zasady dojo, zabrać ubranie treningowe (dres, koszulka) i przyjść na trening aby przekonać się, czy to co robimy i jak to robimy jest tym, czego szukasz. Jeżeli posiadasz doświadczenia ze sztukami walki, na pewno ci się przydadzą, choć zapewne będziesz musiał zmienić część nawyków. Jeśli to twój pierwszy kontakt z matą (co często się u nas zdarza), to wszystkiego się nauczysz.
Do udziału w treningach zapraszamy osoby pełnoletnie. W sekcji jest ok. 20 osób, czyli na macie jest zwykle 6-12 osób. Nie ma podziału na grupę zaawansowaną i początkującą, wszyscy ćwiczymy razem. Serdecznie zapraszamy.

Kontakt

Zapraszamy w czasie treningów na ulicę Karolkową 56
(poniedziałki i środy od 18.45 do 20.15).

lub odezwij się do mnie:
Krzysiek Choroszko
tel: +48 695 852 247
e-mail: k o j o t @ p o s t . p l[uwaga na zbędne spacje w adresie!] Można znaleźć nas także na Facebooku 

Zasady funkcjonowania Sakura Dojo

Przyjaźń, Harmonia i Szacunek. Te trzy wartości najlepiej oddają to, co jest dla nas ważne – przyjacielska atmosfera, harmonia na treningu i we własnym rozwoju oraz szacunek dla kolegów i Nauczycieli.

Sakura Dojo jest przedsięwzięciem towarzyskim. Stanowimy otwartą grupę zaprzyjaźnionych (i zdecydowanie pełnoletnich*) osób lubiących w miarę ciężki trening i dobrą zabawę. Dojo prowadzą Konrad Matyja /kondor/ i Krzysztof Choroszko /kojot/. Celem dojo jest wspólne doskonalenie technik tradycyjnego ju jutsu. Osoby chcące z nami ćwiczyć KoKoDo Ju Jutsu zapraszamy na treningi po zaakceptowaniu następujących zasad:

  • zachowania ostrożności na macie, szczególnie względem partnera, z którym wykonuje się techniki,
  • przestrzegania poleceń osoby prowadzącej trening,
  • uczestniczenia w treningach na własne ryzyko i odpowiedzialność,
  • pogodzenia się z faktem, że na stronie www i FB pojawiają się zdjęcia i filmy z różnych wydarzeń w dojo,
  • akceptacji zasad funkcjonowania Sakura Dojo.

Prowadzący rezerwują sobie prawo do wymówienia prawa do uczestnictwa w treningach w przypadku łamania powyższych zasad i nie przestrzegania wartości dojo.

Członkowie Sakura Dojo proszeni są o partycypowanie w kosztach jego działalności. Dojo jest przedsięwzięciem non-profit – wszelkie kwoty pochodzące ze składek klubowych są przeznaczane na opłacenie kosztów wynajmu sali treningowej, serwera www, utrzymanie maty oraz organizację wydarzeń klubowych.

Miesięczna składka do kasy dojo (nie jest to opłata za treningi!) wynosi 100zł (od 1 września 2021) i obowiązuje przez cały rok treningowy od września do połowy czerwca niezależnie od faktycznego uczestnictwa w treningach. Składki opłacane są wyłącznie na rachunek bankowy (dane dla zalogowanych członków sekcji). Członkowie dojo mają obowiązek opłacenia raz do roku składki do Hombu Dojo w wysokości 20 Euro. Składka ta jest płatna do 15 listopada każdego roku. Każdy z członków dojo jest zobowiązany do uczestnictwa i partycypowania w kosztach organizacji dorocznego stażu sekcji.

Udział w treningach lub partycypowanie w kosztach funkcjonowania dojo oznacza akceptację niniejszych zasad.
*Po uzgodnieniu z rodzicami przyjmujemy na treningi osoby zbliżające się do 18tych urodzin.

Strój treningowy w Sakura Dojo – zasady.

GI: Biała bluza (dla shihanów także indygo), bez firmowych naszywek, lamówek i innych ozdób. Preferowana lekka plecionka, w ostateczności grube płótno. Na lewym ramieniu – naszywka Sakura Dojo.

Spodnie: Dla mudansha białe spodnie treningowe (bez naszywek i ozdób), dla Yudansha czarna hakama (indygo dla shihanów). Do hakamy obowiązują krótkie spodenki!

Wszystkie elementy stroju mają być czyste, bez rażącego zużycia, a hakamy mają mieć widoczne plisy zgodne z tradycją tego stroju i być właściwej długości (mają zakrywać kostkę). Na bluzie lub hakamie jest noszony pas (obi) bez firmowych naszywek, wskazujący aktualny stopień KoKoDo Ju Jutsu. W Hombu Dojo obowiązują tabi w czasie treningu, poza Hombu są zalecane.

Uwaga dla yudansha: po treningu obowiązuje staranne złożenie hakamy.