Kojotowa Japonia 2019  – trzeci raz

Pierwsza „wyprawa” była w dużej grupie, z niepowtarzalnym poczuciem odkrywania i pierwszego spotkania. Szczęśliwie, na chwilę przed wzmożeniem ruchu turystycznego w Japonii. Była to też wizyta dosyć zimna i deszczowa.

Druga wizyta to z jednej strony egzamin, a z drugiej cudowny tydzień z przyjaciółmi w Kioto. Odwiedziny po długiej przerwie. Trochę jak wizyta u dobrego znajomego, ale jednak ze wszystkimi emocjami związanymi z „shihan ceremony”. Dużą zaletą wyjazdu był jego kameralny charakter. W Kioto było nas 6 osób, a w Omiya 15 (z KoKoDo Kyu Shin Kai). Tym razem wiosna w Japonii była słoneczna i ciepła, a wiśnie zakwitły 11 dni wcześniej niż zwykle

Japonia 2019 ma być jeszcze inna – krótka, bez osobistych emocji. W małej ekipie (9 osób), żeby potrenować w hombu i zobaczyć ceremonię shihanowską Darka, Yury i Georga. Ale przede wszystkim, żeby poczuć osobisty kontakt z Sokie Irie – coś podpatrzyć, coś zrozumieć. Już z pozycji shihana. Fajnie też będzie po pewnej przerwie wyruszyć gdzieś z Kondorem, który jest dobrym kompanem do takich wypraw. Liczę na kilka wspaniałych spacerów po Tokio, rodzinną atmosferę w ryukanie rodziny Suzuki, wspólne chwile z Ivo.  I może jeszcze na coś nowego? Czasu będzie mało, zobaczymy co się wydarzy.

Decyzję o trzecim wyjeździe podjęliśmy prawie natychmiast po powrocie z Omiya – jeszcze pełni emocji po pobycie i świetnych treningach. To była dobra decyzja.

Przygotowania

Styczeń 2019

3  miesiące do wyjazdu

W styczniu pojawiły się pierwsze prognozy kwitnienia wiśni w 2019. Nie jest to najgorsza z prognoz, oznacza, że powinniśmy przylecieć do Tokio na końcówkę full bloom (drugi tydzień kwitnienia). Z jednej strony sam siebie nakręcam śledząc prognozy hanami, z drugiej strony, jak rzucicie okiem na zeszłoroczne zdjęcia, to zobaczycie że w Kioto kwitnące drzewa wiśni były bardzo ważną atrakcją wyjazdu.

Zacząłem kombinować nad wycieczką w dzień wolny od treningów (niedziela po shihan ceremony). Mam pomysł, żeby wpaść do Hakone. To piękne miejsce z onsenami, świątyniami, kolejką w górach i koleją linową nad siarkowymi źródłami (link). Na szczęście Kondora na onseny nie trzeba namawiać :-). Mamy jeszcze trochę czasu na dopracowanie planów. Chciałbym także wymyślić jakieś nowe zakątki do odwiedzenia w Tokio (lub okolicach), choć z drugiej strony będzie trzeba wpaść w stare miejsca z przyjaciółmi będącymi pierwszy raz w Japonii. I odwiedzić nowy targ rybny w Tokio.

Z innych informacji – od zeszłego roku kurs jena wzrósł o 10% (z 3,1zł/100 jenów do 3,45zł/100 jenów), ale ciągle nie ma tragedii.

Luty 2019

1,5  miesiąca do wyjazdu

16 lutego 2019, KoKoDo Kyu Shin Kai Hombu Dojo. Yura, Georg i Darek przed treningiem kończącym cykl przygotowań do egzaminu shihanowskiego oraz w czasie prezentacji technik na treningu Yudansha w Beringen. Widzimy się 3 kwietnia w Omiya!

Marzec 2019

3,5  tygodnia do wyjazdu

Powoli robi się blisko do wyjazdu. Najwyższy czas kupić prezenty, jeny (nie chcą tanieć), sprecyzować plany wycieczkowe i zacząć śledzić pogodę.

Prognoza 14 dni dla Tokio: https://www.timeanddate.com/weather/japan/tokyo/ext

Najnowsza (szósta) prognoza hanami 2019 podaje szczyt kwitnienia drzew wiśni dla Tokio na 1 kwietnia. Jest dobrze!

Podróż

Dzień 1

wtorek, 02.04.2019

Wylot z Warszawy

..........

Dzień 2

środa, 03.04.2019

Przylot do Tokio

..............

Dzień 3

czwartek, 04.04.2018

....

.....

Dzień 4

piątek, 05.04.2018

.....

.........

Dzień 5

sobota, 06.04.2018

Shihan Ceremony

...........

Dzień 6

niedziela, 07.04.2018

........

.........

Dzień 7

poniedziałek, 08.04.2018

.......

.......

Dzień 8

wtorek, 09.04.2018

Omiya

........

Dzień 9

środa, 10.04.2018

wylot

.........